hür psikoloji

Hakkımızda

hakkımzıda

Hür Psikoloji
Danışmanlık ve Eğitim Merkezi

Uzman Klinik Psikolog S. Ece Hürcan Tatar tarafından 2020 yılında Sakarya’da kurulmuştur. S. Ece Hürcan Tatar merkezin kurulması öncesi İstanbul’da Psikoloji Lisans ve Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra Kocaeli’de bulunan çeşitli psikolojik danışmanlık merkezlerinde klinik psikolog olarak çalışmıştır.

Hür Psikoloji’nin amacı, çocuk, ergen, yetişkin, aile ve çiftlere psikolojik danışmanlık hizmeti sunmanın yanı sıra seminerler ve eğitimler vererek toplumumuzun gelişimine katkıda bulunmaktır.

Merkezimizde;

  • Çocuklar için Bilişsel Davranışçı Terapi, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Masal Terapisi, Filial (ebeveyn-çocuk ilişkisi) Oyun Terapisi, Deneyimsel Oyun Terapisi ve Theraplay Oyun Terapisi tekniklerinden yararlanılarak danışmanlık yapılmaktadır.  Çocuk değerlendirmelerinde kullanılan zeka, gelişim, dikkat-algı testleri merkezimizde uygulanmaktadır. 

 

  • Ergenler ve yetişkinler ile olan çalışmalarda; Psikodinamik Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, EMDR (Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme), EMDR 2.0, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi yöntemlerinden yararlanılmaktadır. 

 

  • Yetişkinler için; kişilik testleri ve Nöropsikolojik Değerlendirme Testi (NPD) merkezimizde uygulanmaktadır.

 

  • Aile ve çiftler için sistemik, dinamik, pragmatik – experiyantal yönelimleriyle ,  Çift EMDR, Duygu odaklı çift terapisi, Gottman çift terapisi yöntemlerinden yararlanılarak çalışılmaktadır.

 

Ayrıca devam eden salgın süreci sebebiyle yüz yüze terapi gerçekleştirmemizin imkan vermediği durumlarda Online Terapi ile seanslar gerçekleştirilmektedir.