hizmetlerimiz

Kişilik Testleri

Beier Cümle Tamamlama Testi

Bireyi tanıma amaçlı yapılan projektif bir testtir. Kişinin iç dünyasını ortaya çıkaran ve anlaşılmasını sağlayan bir uygulamadır. A ve B formundan oluşmaktadır. 8-16 yaş arasındaki çocuklara uygulanabilir. Yetişkinler için uygulanabilecek formu da mevcuttur. 

Family Attitudes Test (FAT)

Çocuğun aile ile ilişkilerini, bunun yapısını ve dinamiğini ortaya çıkaran projektif yöntemlerle uygulanan bir testtir. 6-12 yaşlar arasındaki çocuklara uygulanabilmektedir. Çocuğun anne baba ve kardeşleri ile olan ilişkisini ortaya çıkarmaktadır. 

Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi 

Bu test çocukların içsel yapısını ve kişilik dinamiklerini anlamak için geliştirilmiştir. Öykülerden oluşan projektif bir testtir. 

Tematik Algı Testi (TAT)

14-40 yaş arasındaki kişilere uygulanan ve kişilik dinamiklerini ortaya çıkaran projektif bir testtir. 14-40 yaş arasındaki kişilere uygulanan ve kişilik dinamiklerini ortaya çıkaran projektif bir testtir. 

Çocuklarda Tematik Algı Testi (CAT)

Çocuklara uygulanan ve kişilik yapısını ortaya çıkaran projektif bir testtir. Ebeveyn ve kardeş ilişkilerine odaklanılmaktadır.Çocuklara uygulanan ve kişilik yapısını ortaya çıkaran projektif bir testtir. Ebeveyn ve kardeş ilişkilerine odaklanılmaktadır.

D-10 Resim Testi

Zihinsel ve duygusal yönleri ortaya çıkaran ve 8 yaş ve üzeri kişilere uygulanabilen bir testtir. Çizilen resim analiz edilerek testin sonucu ortaya çıkarılır. 

Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI)

16 yaş ve üzeri kişilere uygulanabilen 566 maddeden oluşan bir testtir. Kişiliğin ölçümüne yarayan ve kişilik dinamiklerini ortaya çıkaran bir testtir.